BIEG EKSTREMALNY

Najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami odbył się w piątek, 18 maja, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie.
W ekstremalnym biegu wzięli udział uczniowie ze wszystkich łukowskich podstawówek. Jak w każdym biegu, trzeba ze startu przedostać się do mety. W tym przypadku nie tylko biegiem, ale i marszem, na łokciach, tyłem. Nieważne! Ważne, żeby pokonać dystans. Przeszkody były różne: naturalne, czyli tereny podmokłe, nierówne oraz sztuczne, zrobione z desek, grubych sznurów czy opon. Było wspinanie, czołganie, dźwiganie i dużo biegania. Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach: klasy 4, 5, 6. Start dla biegaczy w danej serii był wspólny. W pierwszej serii najszybszym zawodnikiem okazał się Dudziński Oskar z klasy 4a.
W tym biegu nie było przegranych, każdy uczestnik na mecie otrzymał medal. Ogólnopolski Challange jest świetnym cyklem imprezy promującej sport przez zabawę.

Author: admin