WARSZTATY GARNCARSKIE

Dnia 17 kwietnia 2018roku w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łukowie, odbyły się warsztaty garncarskie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Dzieci pod okiem wykwalifikowanego garncarza pana Krystiana Nowaka, miały możliwość wykonać gliniane naczynie.

Przedszkolaki dowiedziały się o niezwykłej i niestety zanikającej już pracy garncarskiej.

Artysta ludowy pokazał co można „wyczarować” z kawałka gliny.   Pod bacznym okiem pana garncarza przedszkolaki spróbowały swoich sił.W ciągu kilku chwil powstały wazoniki. Każde dziecko starało się aby jego wazonik był najpiękniejszy.

Warsztaty sprawiły dzieciom ogromną radość a przy okazji wprowadziły do świata ludowych tradycji oraz rozwijania zdolności manualnych, koniecznych w dalszym prawidłowym rozwoju każdego dziecka.