Lekcja w bibliotece

Aktualności

 

23 IV – kwiecień to szczególna data, gdyż od 1995 roku obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo i ochronę własności intelektualnej. W tym dniu w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Grażyną Skwarą – bibliotekarką Filii nr 2 MBP w Łukowie pod tytułem ‘’Niezwykłe książki dla niezwykłych dzieci”. Na spotkanie przybyli uczniowie klasy IIId wraz z wychowawczynią p. Iwoną Dorosz-Gałach oraz praktykantką panią Dorotą Zalewską. Uczestnicy spotkania obejrzeli sztukę teatralną pt. ’’Mój przyjaciel Kemushi” przedstawioną metodą Kamishibai. Mały Teatr Ilustracji/Obrazu służył dzieciom do zabawy i nauki. Zainteresowania czytelnicze rozbudziły polskie i zagraniczne dzieła literackie prezentowane i omawiane przez panią bibliotekarkę. Wiele nowości książkowych poleciła pani J. Rola na wystawce pod hasłem ‘’Rośnij z książką’’. Zorganizowane spotkanie spełniło oczekiwania uczestników, wzbudziło ciekawość a przede wszystkim zachęciło do czytania i odwiedzania biblioteki. Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki i podziękowały gorącymi brawami.