Jak przygoda, to tylko w Warszawie

12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy V A, V B ,VI C wraz z opiekunami: p. A. Czerską, A. Świderską i p. I. Wierzbicką, J. Gałach udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy  od obejrzenia ciekawego spektaklu pt. ” Ania z Zielonego Wzgórza ”  w teatrze Kamienica.

Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Podziwili Zamek Królewski – budowlę  w stylu barokowo – klasycystycznym, Kolumnę Zygmunta III Wazy i panoramę starej Warszawy. Po drodze odwiedziliśmy Plac Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, oraz Pomnik upamiętniający ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Kolejny etap wycieczki to Hangar 646 – miejsce wszelkich atrakcji, dających  możliwość wykazania się sprawnością fizyczną.

W związku z tym, że dzień był słoneczny i ciepły, uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie i rząd kamiennych rzeźb. Uczniowie zachwycali się również florą i fauną tego parku. Do zdjęć pozowały przepiękne pawie i przebiegające wiewiórki.

Wycieczka, podczas której panowała miła atmosfera, była bardzo udana i ciekawa.  Zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Do domu wróciliśmy z bagażem wrażeń i postanowieniem, że będziemy wracać do naszej pięknej stolicy.

Author: admin