Dzieci radosnymi okrzykami powitały Panią Wiosnę

21 marca 2018 roku w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się uroczystość powitania wiosny. Gościem honorowym całego wydarzenia była pani wicedyrektor Małgorzata Wojciechowska.  Wszyscy  zebrali się na korytarzu, który w tym dniu zamienił się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów, ptaków i owadów.Przez łąkę przepływała rzeka wraz ze spoglądającą ze smutkiem na wszystkich marzanną. Dzieci radosnymi okrzykami powitały Panią Wiosnę i z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności. Każda grupa przygotowała piosenkę i wierszyk nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim. Dzieci pełne radości i nadziei na rychłą poprawę pogody, pożegnały Panią Zimę, a powitały Panią Wiosnę. Na zakończenie uroczystości Pani Wiosna poczęstowała wszystkie dzieci cukierkami, a przedszkolaki z radością i uśmiechem na twarzy zaprosiły ją do wspólnej fotografii.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i radosne, a dzieci świetnie się bawiły.

Author: admin