Wsparcie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Przez cały tydzień będzie można finansowo wesprzeć działania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zmierzające do zakupu fragmentów „Listów z Afryki”, czyli własnoręcznych zapisków noblisty, który stały się podwaliną słynnej powieści i lektury szkolnej „W pustyni i w puszczy”. Aby w muzealnych witrynach można było podziwiać ten bezcenny eksponat, placówka musi uzbierać jeszcze 10 tysięcy złotych.

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do finansowego wsparcia przedsięwzięcia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Liczy się każda złotówka!

Puszka, do której można wrzucać pieniądze, będzie wystawiona w bibliotece szkolnej.

W środę i w czwartek odbędzie się również zbiórka pieniędzy w klasach.

Szkoła, która włączy się w akcję finansowego wsparcia zakupu pamiątek po Sienkiewiczu, będzie mogła skorzystać z darmowego zwiedzania muzeum i ogniska przygotowanego przez jego pracowników.

Author: admin