Wspomnienia z ferii :) Zimowa szkoła w Białym Dunajcu

Grupa 45 uczniów naszej szkoły, w niedzielę 28.01.2018r., wyjechała na zimową szkołę w Tatry, do Białego Dunajca. Pierwszego dnia pobytu w górach wszyscy uczestnicy wyszli na pobliski stok. Początkujący narciarze uczyli się sztuki jeżdżenia na nartach od podstaw, a zaawansowani –  doskonalili technikę jazdy. Dzięki ciężkiej pracy instruktorów, a przede wszystkim p. Marcina Magnuszewskiego, uczniowie w ostatnim dniu wyjazdu, mogli śmiało powiedzieć, że potrafią jeździć na nartach. Oprócz szaleństw na białym stoku uczestnicy zimowiska odwiedzili Termy w Chochołowie i Zakopane. Odbyli również spacer po Krupówkach. Wieczory upływały dzieciom na rozgrywkach sportowych przygotowanych przez opiekunów. Zostali wyłonieni zwycięzcy takich dyscyplin jak: tenis stołowy, piłkarzyki, bilard, warcaby oraz mistrz układania puzzli na czas. Codziennie rano komisja sprawdzała czystość w pokojach,  by ostatniego dnia wyłonić zwycięzców konkursu czystości. Oczywiście I miejsce zdobył pokój najmłodszych uczestniczek zimowiska. Ostatniego dnia odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie wyjazdu. Uczestnicy otrzymali złote medale narciarza, dyplomy oraz góralskie upominki,  a zwycięscy konkursów i turniejów zostali ponownie nagrodzeni. Każde dziecko wróciło bardzo zadowolone, a co najważniejsze –  z umiejętnością jazdy na nartach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, ponownie się zobaczymy.

Opiekunami na zimowej szkole w Białym Dunajcu byli: p.Anna Kościuk, p.Dorota Rychta, p.Małgorzata Gryczka, p.Edyta Sobota,  p.Marcin Magnuszewski.

 

Author: admin