Quiz wiedzy o krajach: Anglia, Rosja, Niemcy

Konkurs: „Quiz wiedzy o krajach: Anglia, Rosja, Niemcy” organizowany przez nauczyciela języka rosyjskiego Olenę Kremenetską odbył się 25 stycznia 2018r na 3 godz. lekcyjnej w świetlicy szkolnej. Cel konkursu – zainteresować uczniów  klas VII kulturą i historią krajów, języków których uczą się w szkole, motywować do nauki języków obcych. Wybrani do konkursu osoby przygotowywały się w grupach erudytów po 3 osoby w takim składzie:

Anglia:  7B
Piotr Sulej, Klaudia Piotrowska, Krystian Czapski

Rosja: 7C

Natalia Mościcka, Adam Shamsadov, Weronika Rola

Niemcy: 7A

Cezary Prusak, Alan Olichwirowicz, Jakub Mojski

Każda z drużyn oprócz zadania przygotować się z zakresu wiedzy o swoim kraju – położenie kraju na mapie świata, symbole narodowe, atrakcje turystyczne, popularne pamiątki, ciekawe fakty historyczne i td., miała wybrać łamaniec językowy, krótki wierszyk lub grę, której mogłaby nauczyć innych zawodników.

  Uczestnicy dostali  zróżnicowane  nagrody w zależności od wyników : zakładki, odblaski, linijki, kalendarzyki, słodyczy. Na koniec dzieci nauczyły się słów gry „Szyrie krug”, w  którą lubią bawić się ich rówieśnicy z Rosji.

Author: admin