Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka

12 lutego 2018 r. uczniowie klas I ? III, w auli LO im. T. Kościuszki, obejrzeli przedstawienie pt. ?Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka? w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.

Wawelski Smok oraz jego przyjaciele zabrali uczniów w tajemniczą wyprawę, pełną przygód i niebezpieczeństw. Bajka w zabawny sposób przybliżała dzieciom znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć. Pokazała także, że tylko licząc na przyjaciół, kierując się dobrym sercem i pomagając sobie wzajemnie, można pokonać największe przeszkody.

Gra aktorów, barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobała się wszystkim widzom. Przygody wspaniałych bohaterów na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Author: admin