Walentynowa poczta życzliwości.

Walentynki (ang. Valentine’s Day) ? coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). To także znakomita okazja by wyrazić odrobinę sympatii i sprawić radość komuś 

bliskiemu. Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował pocztę walentynkową. Specjalnie przygotowana skrzynka czekała na nadawców. Można było do niej wrzucać kartki będące wyrazem sympatii i przyjaźni dla wybranej osoby. Na kilku kolejnych przerwach uczniowie z SU roznosili kartki do adresatów. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Walentynkowe kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane, często w kształcie serca.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.