Mamy papieskie błogosławieństwo na nowy rok!

W grudniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Jury wybrało wówczas kartkę ucznia kl.VIb, Macieja Rojewskiego, która wraz z życzeniami została wysłana do Stolicy Apostolskiej.

Pod życzeniami podpisała się Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Kilka dni temu przyszedł do nas list z Watykanu. W imieniu Jego Świątobliwości Franciszka watykański asesor, Mons. Paolo Borgia, podziękował nam za życzenia nadesłane z okazji świąt Bożego Narodzenia i nowego roku, a szczególnie za duchową łączność w modlitwie oraz zapewnił nas, że Ojciec Święty zawierzył nas Maryi oraz udzielił apostolskiego błogosławieństwa na cały nowy rok 2018 r.

Mając papieskie błogosławieństwo, wierzymy, że ten rok będzie dla nas wyjątkowy.