LEKCJA W KINIE IV-VI

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas V ? VII naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanej w ŁOK-u  lekcji multimedialnej pod hasłem: JAK ONI TO ZROBILI, CZYLI O EFEKTACH SPECJALNYCH.

Lekcja w kinie wpisana jest w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru  i wykorzystywania mediów.   Uczniowie  dowiedzieli się, co wspólnego z kinem ma matematyka, chemia i fizyka. Przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają ?Gwiezdne Wojny?. Odkryli, czym są domalówki. Dowiedzieli się, czy hobbici byli naprawdę tacy mali i jak aktor może zagrać tę samą rolę 20 lat później. Zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg.

Lekcja przeprowadzona była przez zawodowego aktora Piotra Hajko.  Świetnie łączyła edukację   z rozrywką. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. ?Za niebieskimi drzwiami?, który uważany jest za pierwszy zrealizowany z takim rozmachem i efektami specjalnymi w polskiej kinematografii.

Author: admin