Z Piątki do Watykanu

Na początku grudnia br. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejszą kartkę o tematyce  bożonarodzeniowej. Na konkurs wpłynęło 18 prac wykonanych przez uczniów z kl. I – VII. W konkursie zwyciężyła kartka ucznia kl. VI b, Macieja Rojewskiego, i to właśnie ona wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej ?poleciała? do Watykanu.

Pod życzeniami, napisanymi w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, podpisali się: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi. Społeczność szkolna życzyła Ojcu Świętemu wielu Bożych łask potrzebnych do kierowania kościołem Chrystusowym,  błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz mocy Ducha Świętego, a w Nowym Roku 2018 opieki Matki Boskiej oraz wiary, siły i nadziei na kolejne lata posługi papieskiej. Teraz wszyscy czekamy na odpowiedź z Watykanu i papieskie błogosławieństwo na Nowy Rok.

Agnieszka Łazuga

Author: admin