Święta tuż, tuż

Dnia 18 grudnia 2017 roku w klasie IIIB odbyły się klasowe jasełka. O godzinie 1630 sala 128 Szkoły Podstawowej nr 5 wypełniła się rodzicami uczniów klasy IIIB celem obejrzenia przedstawienia narodzin Jezusa. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci wywołało wiele emocji. Uczniowie zaprezentowali własną interpretację historii narodzenia Jezusa w betlejemskiej szopce.

Zgodnie z tradycją byli więc: Maryja, Józef, trzej królowie, pasterze, dzieci i piękne anioły, które tego wieczoru zstąpiły na ziemię. Uczniowie wykazali się także znajomością znanych kolęd. Salę zdobiła piękna dekoracja. Spektakl, zawierający zarówno kwestie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. W podziękowaniu za przybycie goście otrzymali świąteczne aniołki i zostali poczęstowani przez aktorów słodkimi pierniczkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy IIIB Hanna Dudzińska. Wszystkim życzymy wesołych świąt i wszystkiego najlepszego w 2018 roku.