Jasełka 2017 Cała ziemio śpiewaj i tańcz dla Jezusa

„Cała ziemio śpiewaj i tańcz dla Jezusa” to tytuł tegorocznych jasełek, które odbyły się w naszej szkole 21.XII. br. Misyjne jasełka przygotowały dzieci z klas 3c ze swoją wychowawczynią p. Elżbietą Mateńko i 4b z p. Rozalią Męczyńską. Oprawę muzyczną przygotowała p. Agnieszka Czerska wraz z chórem szkolnym. Rodzice przygotowali bardzo piękne i barwne stroje oraz charakteryzację dla aktorów.

Do nowonarodzonego Jezusa przybyły różne dzieci z całego świata-przedstawiciele wszystkich kontynentów. Przyprowadziła je do Betlejem Gwiazda złożona z pięciu kolorowych znaków, które dzieci otrzymały od Anioła. W stajence przed Jezusem złożyły swoje najcenniejsze dary, a wśród nich były: ryż z Chin, piękne hawajskie kwiaty i jedwabny materiał z Japonii. Każda z przybyłych dziecięcych grup zatańczyła Jezusowi w prezencie regionalny taniec. Każdy z nas może poczuć się zaproszony do Betlejem na urodziny Jezusa. Wystarczy tylko, że otworzy swoje serce dla innych i ofiaruje im swoją miłość. Chciejmy dzielić się radością z każdym napotkanym człowiekiem, każdego dnia, nie tylko w nic wigilijną.  Co Ty zaniesiesz do Żłóbka?

Author: admin