To już umiem

Za sprawą nauczycieli pracujących w Zespole ds. Dzieci Obcojęzycznych, 7 grudnia, dzieci spędziły w szkole miłe popołudnie. Zespół przygotował dla dzieci szereg zadań, w których mogły wykazać się znajomością języka polskiego, zdobytej wiedzy na lekcjach przyrody, historii, geografii, plastyki, muzyki. Z wielkim zaangażowaniem brały udział w quizie wiedzy o Łukowie i Polsce, skojarzeniach – ,,Dobierz pasujące do siebie wyrazy?, ,,Kuchennych rewolucjach?- dopasuj produkty do danej potrawy oraz zabawach angażujących wszystkich zebranych.

Ponadto  dzieci czeczeńskie wykonywały polskie piosenki i wiersze. Swoich kolegów przyszli oglądać i oklaskiwać polscy koledzy, a także rodzice. Projekt miał na celu docenienie, uwypuklenie umiejętności dzieci obcojęzycznych, a tym samym zachęcenie do dalszej pracy. Popołudnie spędzone w szkole, dostarczyło zarówno dzieciom, jak i dorosłym wiele przyjemnych emocji. Pani Dyrektor dziękując nauczycielom za przygotowanie wydarzenia, za pracę dziećmi obcojęzycznymi, podkreśliła, że urzekła ją atmosfera spotkania oraz wyraziła nadzieją, że podobne wydarzenia będą kontynuowane.

Author: admin