Kot Psot i przyjaciele

Dnia 7 XII 2017 r. odwiedzili naszą szkołę artyści z Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Zaprezentowali dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom klas I – III przedstawienie pt. Kot Psot i przyjaciele. Była to opowieść o wiejskim podwórku, gdzie mieszkała wesoła gromadka: kot Psot wraz z przyjaciółmi. Kot Psot wbrew radzie przyjaciół z podwórka wybrał się do ciemnego lasu. Tam spotkało go wiele przygód. Ta najważniejsza to spotkanie ze słynnym Grochotem.

Co wynikło z szukania przygód? Kto to był Grochot? Czy przyjaciele pomogli kotkowi? Tego dowiedziały się dzieci oglądając bajkę. Bajkę o przyjaźni, o przełamywaniu własnego lęku, o przygodzie. Cały spektakl był teatrem żywego aktora, wzbogacony pacynkami i kukiełkami oraz piosenkami, tańcem i ciekawymi strojami. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom oraz najmłodszym uczniom.

Author: admin