22. Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

Aktualności

W dniu 29.XI br. na hali sportowej SP 5 w Łukowie zorganizowany został międzyszkolny turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2005. Wzięło w nim udział 11 drużyn. Gościliśmy zespoły z łukowskich szkół Nr 1, Nr 2 i Nr 4 oraz z Gręzówki, Strzyżewa, Stoczka Łukowskiego i Stanina. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny, dwie z klasy VI i jedna z klasy V.  Rywalizujące ze sobą zespoły podzielono drogą losowania na trzy grupy. W grupach grano systemem ?każdy z każdym?. Zwycięzcy tej fazy, a byli to: Sp Nr 4 w Łukowie, oraz I i III skład reprezentujący naszą szkołę spotkali się w finale. Najlepszą drużyną turnieju okazał się I skład SP 5 Łuków, który pokonał ?Czwórkę? 3:0 oraz III skład SP 5 – 1:0. W trzecim meczu finałowym podł wynik 3:0 dla Sp Nr 4.

Klasyfikacja Turnieju:

I miejsce – I skład SP 5 Łuków

II miejsce – SP 4 Łuków

III miejsce – III skład SP 5 Łuków

Tytuł ?króla strzelców” zdobył Igor Miszta z SP Nr 4, który strzelił 7 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Moćko, a najlepszym bramkarzem Mikołaj Lipiński obaj z SP 5. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, trzy najlepsze puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody indywidualne otrzymali również wyróżnieni zawodnicy. Turniej zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Iwona Kmieć.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Mikołaj Lipiński, Dorian Machniak, Kamil Borkowski, Karol Toczyński, Weronika Orzełowska, Maksymilian Mućko, Maciej Celiński, Konrad Wołoszka oraz Bartosz Piotrowski. Najwięcej bramek dla naszych zdobyła Weronika (5). Niespodzianką turnieju był III skład reprezentujący SP 5 składający z się z chłopców z klas V i IV, którzy to dzielnie walczyli ze straszymi rywalami zajmując ostatecznie III miejsce.