Wisła w literaturze

W dniu 29.11.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. Wisła w literaturze. Do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący klasy I-III: Dominika Zawadzka, Julia Kościuk, Zuzanna Markowska, Maja Kurcoń, Wiktoria Witko, Konrad Zalewski, Jakub Kamiński. Laureatami wybranymi przez komisję zostali: I miejsce – Maja Kuroń, II miejsce – Konrad Zalewski, III miejsce – Jakub Kamiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz skromne upominki. Celem konkursu było propagowanie idei Roku Rzeki Wisły. Konkurs miał na celu uwrażliwić najmłodszych nie tylko na piękno poezji o Wiśle, ale także wzbudzić uczucia patriotyczne. Królowa polskich rzek była tematem wielu wierszy dla dzieci i dlatego to właśnie do najmłodszych skierowaliśmy nasze zaproszenie.

Author: admin