Dzielimy szczęście

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli? wypowiedział Albert Schweitzer- filozof, lekarz, pastor, zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla. W swoim życiu pokonywał wiele trudności, często też pracował w ciężkich warunkach niosąc pomoc innym, dzieląc się swoim szczęściem, uszczęśliwiał innych. Możemy przywołać wiele przykładów zacnych ludzi, którzy złotymi zgłoskami zapisali się na stronach historii ludzkości. My-wolontariusze, pragniemy świadczyć pomoc, która będzie nieść szczęście i radość.

 

W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariatu-przypadającym w dniu 5 grudnia- Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadzi akcję ,,Dzielimy szczęście.? Tego dnia, każdy z nas może swoim słowem, uśmiechem, gestem, sprawić radość innym. To nic nie kosztuje! Ponadto będzie działać,, Niebieska poczta?. Na niebieskich kartonikach piszemy anonimową, miłą wiadomość. Adresatem może być każdy, dziecko i dorosły. Niebieskie liściki wrzucamy do urny, która będzie stała przy gabinecie p. Pedagog do długiej przerwy. Następnie wolontariusze będą przekazywać ,, Niebieskie liściki? adresatom. Pamiętajcie, jeżeli chcecie, aby wiadomość dotarła, napiszcie wyraźnie imię, nazwisko, klasę. Zachęcamy wszystkich do włączenia się dzielenie szczęścia. Tak niewiele trzeba, aby sprawić radość, jedno słowo, miły gestJ

Author: admin