Święto Niepodległości

W 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny poświecony historii naszego kraju, na który składały się informacje o charakterze historyczno – literackim ilustrujące drogę Polski do odzyskania niepodległości. Zwrócono uwagę na te wydarzenia, które stały się dla naszej historii symbolami męczeństwa narodu polskiego, a więc powstanie kościuszkowskie, powstania listopadowe i styczniowe, strajk dzieci polskich we Wrześni, rok odzyskania niepodległości.

Zostały uwzględnione wydarzenia na Ziemi Łukowskiej, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości, między innymi bitwę pod Stoczkiem Łukowskim z czasów powstania listopadowego czy też działalność oddziału księdza Brzóski z czasów powstania styczniowego. Szkolny chór pod przewodnictwem pana Andrzeja Hryciuka podniósł rangę uroczystości, wykonał piosenki patriotyczne związane z przedstawianymi wydarzeniami:Mazurek Dąbrowskiego „, „Rota”, „Piechota”, „Pierwsza Brygada”. Akademię przygotowali uczniowie klas: III e, V d pod kierunkiem nauczycieli wychowawców: Magdaleny Parzyszek i Jerzego Kołodyńskiego.