Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Już 18. rok z rzędu październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Tegorocznej akcji popularyzacji czytelnictwa i działalności bibliotek szkolnych przyświecało hasło ?Książka nas łączy?. W październiku Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie po raz kolejny propagowała zainteresowanie książką i rozbudzała  kulturę czytelniczą poprzez prowadzenie kiermaszu książek,  spotkania z najmłodszymi czytelnikami i wspólną lekturą wybranych bajek oraz opowiadań, eksponowanie nowości bibliotecznych i konkursy, których rozstrzygnięcie nastąpiło we wtorek, 31 października br.

Na konkurs ?By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą? wpłynęło 28 prac. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić w kategorii klas I-III zakładkę Aleksandry Wielgosz i Wiktorii Celińskiej, zaś w kategorii klas IV-VII zakładkę: Alicji Wielgosz z kl. IV e, Amelki Zawadzkiej z kl. IV f oraz Zuzanny Dobrowolskiej z kl. IV a. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

31 października najmłodsi czytelnicy z kl. I-IV spotkali się na wspólnej recytacji wierszy Jana Brzechwy. Do konkursu ?Jan Brzechwa ? czarodziej słowa? realizowanego wspólnie ze świetlicą szkolną przystąpiło 20 recytatorów, którzy po barwnych deklamacjach sami spośród siebie wybrali zwycięzców. I tak oto pierwsze miejsce zajął duet Kinga Przeździak z kl. III d i Wiktoria Gołębiowska z kl. III e, który zaprezentował wiersz ?Kłamczucha?. Drugie miejsce ex aequo  zajęła Martyna Łazuga z kl.III d z wierszem ?Kwoka? i Wiktoria Kasperska z kl.II a, która zaprezentowała wiersz ?Znaki przestankowe?. Trzecie miejsce na podium zajęła uczennica klasy Ib, Maja Kurczoń, która deklamowała wiersz ?Żuk?. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, zaś pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zapraszamy do biblioteki szkolnej i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Najbliższy już niebawem.

Author: admin