Dzień marchewki

Dnia 27 października w grupie ?Biedronki? obchodziliśmy ?Dzień marchewki?. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, w tym dniu królowała oczywiście marchewka. Były to zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice i  nauczyciele na czele z Panią Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym tańcem przy piosence ?Urodziny marchewki?.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zabawy zręcznościowe i tańce integracyjne przy muzyce. Przedszkolaki wraz z rodzicami układały marchewkowe puzzle , zamieniały marchewki w ?warzywne stworki?. Dzieci  piły świeżo wyciśnięty sok z marchewki, jadły surową i gotowaną marchewkę oraz marchewkowe ciasto. Był to dzień wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.