Przedszkolaki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dnia 25 października 2017 roku w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z policjantami z sekcji ruchu drogowego w Łukowie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Panowie Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Chętne dzieci mogły nie tylko pojazd obejrzeć, ale i na chwilę zasiąść ?za kierownicą? aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe. Dzieci i panie podziękowały panom Policjantom oraz wręczyły pamiątkowy dyplom z podziękowaniem. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.